top of page

Jak se o výrobky starat?

Milé maminky, milí tatínkové,

pokud se vám některý z našich výrobků zalíbil a bude dělat společnost vašemu miminku, je potřeba jim čas od času dopřát koupel. A jak o nás pečovat?

Je to velmi jednoduché,

následujte rady níže, správná péče o výrobky je jednou z hlavních podmínek pro zajištění dlouhé životnosti  a zachování jejich kvality.

  • PRANÍ

Nové výrobky by se měly během prvních několika praní prát v chladnější teplotě vody, tím nastavíte proces zušlechťování.

Při prvním praní doporučujeme prát výrobek samotný.

Budoucí teploty praní by měly být 30 - 40 ° C, ale u odolných skvrn lze teploty zvýšit na

60 ° C. Při této teplotě uvolní lněná vlákna jakékoli znečištění. 

Copánkové mantinely perte pouze na 30 - 40 ° C.

Vyvarujte se přeplnění pračky příliš velkým množstvím prádla, aby nedošlo k deformaci výrobku.

Ujistěte se, že všechny ostatní kusy prádla mají podobnou barvu a pokyny k praní.

Pokud zvolíte ruční praní, proveďte to svižně a  nikdy tkaninu nedrhněte.​

Použijte neutrální nebo jemný čisticí prostředek, který neobsahuje žádná bělící činidla, jako je chlor nebo peroxid.

  • BeLENÍ

Prací prostředky, které obsahují bělící prostředky, jsou ideální pro bílé tkaniny, ale neměly by se používat k praní barevného prádla, jinak by mohlo zabarvit. Chlorové bělidlo může vlákna oslabit a způsobit jejich žluté zbarvení. Pokud bílé látky vyžadují bělení, použijte bělidlo na bázi kyslíku.

  • SUŠENÍ

Před sušením prádlo vyždímejte. Ať už zvolíte jakoukoli metodu sušení - sušení vyvěšením, sušení v sušičce nebo ležení na froté ručníku - ujistěte se, že jsou vaše lněné výrobky před žehlením mírně vlhké. Sušení bílého prádla na slunci pomáhá zachovat původní bílou barvu. Přesušování je nejškodlivějším procesem pro tkaniny, protože oslabuje vlákna a způsobuje jejich smršťování a žmolkování.

Žádné výrovky, které obsahují výplň (ať už rouno nebo silikonové vlákno) nesušte v sušičce na prádlo. 

  • ŽEHLENÍ

Výrobky ihned po dokončení procesu sušení vyjměte ze sušičky, abyste omezili krčení látky. Podle potřeby uhlaďte a přeložte nebo použijte žehličku. Len můžete, ale nemusíte žehlit. Krčivost materiálu je jeho charakteristický znak. Nežehlený len dodá vašemu interiéru přírodní vzhled a nádech luxusu. Žehlete výrobek, zatímco je stále mírně vlhký. Použijte napařovací žehličku na teplý / horký program a v případě potřeby vodní rozprašovač. U výrobků s vatelínovou výplní dejte pozor na přílišné stlačení žehličkou, aby výplň zůstala vzdušná.

V současné době je doba zhotovení 4 týdny.

bottom of page